modna-posciel.pl

Modna Pościel

Koce na każdy dzień roku


Autor Ania · 19-07-22 · Dodatki
koce na lato i zimę

Koc może pomóc utrzymać ciepło w zimie lub ochłodzić się w lecie. Są one również przydatne do przykrycia się podczas biwakowania.

Koc na lato

Każda pora roku wymaga używania nieco innych koców. Ciepłą wiosną oraz latem warto stawiać na cienki modele, które nie będą powodowały nadmiernego pocenia się ciała. Sprawdzą się podczas wieczornego wypoczynku na tarasie lub popijania herbaty w ogrodzie. Idealnym wyborem podczas lata będą koce wykonane z naturalnych materiałów, takich jak bawełna lub bambus. Tego typu produkty nie podrażniają skóry i są łatwe w codziennej pielęgnacji.

Koc na zimę

Z oczywistych względów zima to pora roku wymagająca stosowania nieco grubszych koców. W tym przypadku dobry wyborem będą modele wykonane z wełny. Ten naturalny materiał cechuje się świetnym trzymaniem temperatury i zapewnianiem odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Wielbiciele luźniejszych tkanin mogą postawić na koce bawełniane. Ich szeroki wybór pozwala na łatwe dostosowanie grubości do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Innym popularnym wyborem na zimę są koce polarowe cechujące się lekkością i doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi.

Jak prać koc?

Wiele osób zadaje sobie pytanie - w jakiej temperaturze pierze się koce? Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy od materiału wykonania produktu. Koc z wełny wymaga prania w niewielkiej temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni Celsjusza. Podobnie jest w przypadku modeli bambusowych i poliestrowych. W przypadku koców z mikrofibry, polaru i akrylu temperatura powinna wynosić 40 stopni Celsjusza. Jeżeli chodzi o kwestię wirowania to powinno być nastawione na jak najniższe obroty, co pozwala uniknąć powstawania odkształceń.


modna-posciel.pl

Modna Pościel

Na stronie modna-posciel.pl znajdziesz unikalne wzory pościeli dla dzieci oraz inne wyjątkowe akcesoria

[email protected]