modna-posciel.pl

Modna Pościel

Poduszki dla każdego


Autor Ania · 29-07-22 · Dodatki
poduszki

Choć nie wyobrażamy sobie bez niej nie tylko sypialni, ale i żadnego innego pomieszczenia, zakup poduszki nie jest prostym zadaniem. Na co powinniśmy więc zwracać szczególną uwagę przygotowując się do niego?

Puchowa czy syntetyczna?

Pytanie o wypełnienie znajdujące się wewnątrz poduszki wydaje się mieć kluczowe znaczenie. Na rynku mamy dziś do czynienia już nie tylko z modelami puchowymi, ale również z ich syntetycznymi odpowiednikami. Te pierwsze zachwycają przede wszystkim miłośników tradycji. Ich plusem jest również to, że idealnie dopasowują się do kształtu ciała osoby, która po nie sięga. Nie każdy może jednak wybierać modele puchowe. Nie sprzyjają one choćby alergikom, dla których znacznie lepszą opcją są poduszki syntetyczne. Mają one zresztą jeszcze jedną zaletę. Przeważnie są tańsze od klasycznych poduszek puchowych.

Jak dbać o poduszki?

Bez względu na to, na jaki rodzaj poduszki się decydujemy, pamiętajmy o tym, że w procesie ich pielęgnacji kluczowe znaczenie mają wytyczne producentów. Jesli więc zdecydowaliśmy się na poduszkę puchową, a na dołączonej do niej instrukcji znajduje się zakaz prania jej w pralce, nie ponośmy niepotrzebnego ryzyka. Pamiętajmy też o tym, aby zawsze starannie przyjrzeć się wyglądowi poduszki przed praniem. Bez względu na to, z jakim jej typem mamy do czynienia - obecność dziur zwiększa ryzyko uwolnienia się zawartości wnętrza poduszki podczas prania.

Jak wybrać poduszkę do pokoju dziecięcego?

Poduszki trafiające do pokoju dziecięcego możemy podzielić na dwie grupy. W sprzedaży dostępne są zarówno modele dekoracyjne, jak i te, które mają za zadanie podniesienie komfortu snu i zapewnienie dziecku właściwej pozycji. To właśnie wybór tych ostatnich jest bardziej skomplikowany. Należy dopasować je zarówno do wieku dziecka, jak i jego ulubionej pozycji przyjmowanej podczas spania pamiętając o tym, że poduszki mają za zadanie podpieranie głowy i szyi, a nie barków i ramion.


modna-posciel.pl

Modna Pościel

Na stronie modna-posciel.pl znajdziesz unikalne wzory pościeli dla dzieci oraz inne wyjątkowe akcesoria

[email protected]