modna-posciel.pl

Modna Pościel

Prześcieradła - różne rodzaje


Autor Ania · 02-08-22 · Dodatki
prześcieradło

Prześcieradło bardzo często jest bagatelizowane, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej pościeli. Okazuje się jednak, że to właśnie ono odpowiada za nasz komfortowy i przede wszystkim higieniczny sen. Prześcieradło stanowi swoistą barierę, która oddziela naszą skórę od bakterii i roztoczy, które mogą znajdować się na materacu. Prześcieradła jednak występują w różnych rodzajach. Co więc warto o nich wiedzieć?

Prześcieradła na zimę

Prześcieradła na zimę to bez wątpienia jeden z bardziej wyjątkowych rodzajów tekstyliów sypialnianych. Zwykle są to prześcieradła bawełniane, które po jednej ze stron mają dodatkową warstwę dociepleniową, wykonaną najczęściej z polaru. Co ciekawe, coraz częściej wybiera się prześcieradła na zimę z wypełnieniem wełnianym, które pozwalają skutecznie zatrzymać ciepło.

Prześcieradła na lato

Prześcieradła na lato to prześcieradła, które powinny przede wszystkim zapewnić nam odpowiednią cyrkulację powietrza i nie dopuścić do przegrzania organizmu. Mogą być one również wykonane z bawełny, choć znacznie częściej na lato wybierane są prześcieradła satynowe lub z jedwabiu. Wówczas świetnie się one prezentują, a jednocześnie są niezwykle przyjemne dla skóry.

Jak dbać o prześcieradła?

Dbanie o prześcieradła jest podstawą do tego, by zapewniały nam one komfortowy sen i cieszyły oczy swoim wyglądem. Prześcieradła powinny być regularnie prane w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni Celsjusza. Co więcej powinny być one przechowywane w suchym i zacienionym miejscu.

Prześcieradła z gumką czy bez?

Prześcieradła z gumką są znacznie częściej wybierane. Wynika to z faktu, że dzięki zastosowaniu elastycznej gumki, pozostają one na właściwym miejscu przez całą noc, bez względu na to, jak niespokojny jest nasz sen. Prześcieradła z gumką również nie będą się zwijać i rolować, co z kolei przyczyni się do zapewnienia nam większego komfortu snu. Prześcieradła te zakłada się w bardzo prosty sposób co sprawia, że są one nie tylko praktyczne, ale także i ponadprzeciętnie wygodne.


modna-posciel.pl

Modna Pościel

Na stronie modna-posciel.pl znajdziesz unikalne wzory pościeli dla dzieci oraz inne wyjątkowe akcesoria

[email protected]